BESTE TASLAKLARIM  (Bu bölüm henüz tamamlanmadı...)

(1984 ile 1993 yılları arasında yazdığım 150 kadar şarkı sözüm ve beste taslağım var. Bunların bazılarını YAMAHA PSR 64 Org ile yapmıştım. Her ne kadar müzik acemice ise de, benim oldukları için onları seviyorum. Aşağıda bunlardan bazıları yer almaktadır. Beğenecekmisiniz, bakalım !?)

Diğer Şarkı Sözleri: index.html  (Erdoğan Tan'a ait ŞARKI SÖZLERİ LİSTESİ 1984-1993)

© ERDOĞAN TAN

  • Aşkımız Bitecek: askimiz_bitecek.mp3 (Erkin Koray'ın şarkısını, 1996 yılında, 'Karaoke' yöntemiyle söylüyorum.)

  • Ağlama Değmez Hayat: aglama_degmez_hayat.mp3 (Barış Manço'nun şarkısını 1996 yılında, 'Karaoke' yöntemiyle söylüyorum.)

  • Bir Teselli Ver: bir_teselli_ver.mp3 (Orhan Gencebay'ın şarkısını, 1996 yılında, 'Karaoke' yöntemiyle söylüyorum.)

  • Bir Zamanlar Benim Sevgilimdin: bir_zamanlar_benim_sevgilimdin.mp3 (O. Gencebay'ın şarkısını 1996'da, 'Karaoke' ile söylüyorum.)    

  • Kaderimizn Oyunu: kaderimin_oyunu.mp3 (Orhan Gencebay'ın şarkısını, 1996 yılında, 'Karaoke' yöntemiyle söylüyorum.)

  • Öyle Bir Aşk: oyle_bir_ask.mp3 (Orhan Gencebay'ın şarkısını 1996 yılında, 'Karaoke' yöntemiyle söylüyorum.)

Kendi beste taslaklarımı yukarıdaki hit şarkılardan daha iyi söylüyorum ancak müzik olmadığından buraya koymak için erken. Yukarıda söylediklerimi şimdi söylesem muhtemelen daha iyi söylerim. Bunları buraya kendi bestelerimi daha iyi söyleyeceğimin işareti olarak ve aynı zamanda hatıra oldukları için ve sesimi tanımak isteyenlere örnek olsun diye koydum.

[ Sevdiğim ve söylediğim şarkılar ve yazdığım şarkı sözleri hayatımın içinde duygu ve düşüncelerimin ve aşamaların yansımalarıdır. Yazdığım şarkı sözleri ve beste taslakları, 5 farklı cins ve  5 dönemden oluşmaktadır ve her bir dönem keskin olmasa dahi, bir öncekinden farklı bir duygu, düşünce ve ortam içinde yazdığım anlamına gelmektedir. Örneğin : 5. dönem "Ne Umdum Ne Buldum" beste taslağı dönemi olup, Yamaha PSR 64 org ile İstanbul 4. Levent Sanayi Mahallesinde yaptığım beste taslakları dönemidir. Ondan önceki 4. dönem "Ne Söylersen Söyle" dönemi ise org olmadan şarkı sözleri yazdığım ama ortamın farklı olmadığı dönemdir.  3. dönem "Aşkım Bir Arabesktir" dönemi ise, İstanbul Pendik'te bulunduğum, diğer bir ifadeyle, Zonguldak'tan İstanbul'a geldiğim dönemdir.  2. dönem "Sarışın, Esmer ve Kumral" Zonguldak'taki kompleks dönem. 1. dönem "Aşk Ömür Boyu Eziyet Olmaz" dönemi ise, Eurovision şarkı yarışmasındaki başarısızlığa tepki olarak, ben daha iyisini yaparım diye yazdığım ilk şarkı sözü ve takip eden hafif müzik tarzı şarkı sözleri dönemidir ve arkasından arabesk bestem olsun diye zorlamayla başladığım ve sonra ilham aldıkça sürdürdüğüm arabesk ağırlıklı şarkı sözleri gelmiştir. Tüm şarkı sözlerimin beste taslakları vardır ama PSR 64 öncesinde müzikli kayıtlarım yoktur. Beste taslakları yazmaya veya çalışmayı 1993'de PSR 64 orgum evden çalınınca bıraktım. Hem imkansızlıklardan, hem org ve diğer müzik aletleri çalma ve şarkı söyleme yeteneğimi yeterli görmediğimden (yani profesyonelliğe geçemeyeğim için, şarkı sözlerimin müziğini yapamayacağım için), hemde bilgisayar yoğunluklu işlerimden dolayı (mühendislik mesleğime ve bilgisayar hobime yoğunlaşmak zorunda olduğumdan) şarkı sözü yazmayı ve beste taslağı yapmayı 1993'den itibaren bıraktım. Aynı zamanda içimdeki (aşklarla ilgili) romantizm sona erdiğinden (gençlik heyecanları sona erdiğinden), şarkı sözleri yerine bilgisayar programları yazmaya başladım (hobilerim ve hayat tarzım değişti). Muhtemelen bir kaç yıl sonra şarkı sözleri ve beste taslaklarına geri dönüş yapabilirim. ]   Erdoğan Tan 17/6/2007

Şarkı Sözlerim: index.html        

                         

singlix.com

HomePage (Türkçe)

HomePage (Eglish)

Son Güncelleme: 17/6/2007